CosmoPulse - informacje o grze


CosmoPulse 2.0

CosmoPulse (także CP, CP2, Cosmo) - jedyna w swoim rodzaju gra strategiczna czasu rzeczywistego, w której gracze rywalizują o wpływy w galaktyce - rozwijają imperia, tworzą sojusze, toczą bitwy. W grze możliwy jest zarówno rozwój pokojowy, jak i militarne podboje.

CP2 jest przystosowane do wygodnego prowadzenia rozgrywki zarówno na komputerze jak i urządzeniach mobilnych.

Celem jest dostarczenie wysokiego poziomu realizmu i wielu możliwości rozwoju. Dzięki temu CosmoPulse dostarczy Ci przyjemnosci grania i oszczędzi nerwów spowodowanych sztucznymi ograniczeniami, a odpowiednio dobrana dynamika gry spowoduje, że będziesz się znakomicie bawił.


Screenshoty z gry

Widok planety

Widok planety

Ogólny widok szczegółów planety, podzielony na sekcje. Każda sekcja odpowiada innej części działalności planety.

Planetarna stocznia

Planetarna stocznia

Jeden z elementów planetarnej infrastruktury. Zlecasz budowę okrętów, wybierasz modele domyślne lub samemu zaprojektowane.

Lista planet

Lista planet

Przegląd wszystkich posiadanych planet z podziałem na rolę. Szybki widok na najważniejsze informacje dla każdej planety.

Mapa w zbliżeniu

Mapa w zbliżeniu

Mapa galaktyki w zbliżeniu pozwalającym na rozpoznanie atrybutów poszczególnych układów planetarnych. Mapę można przybliżyć jeszcze bardziej, przeciągać na boki - w zależności od potrzeb.

Mapa z oddalenia

Mapa z oddalenia

Mapa galaktyki z oddalenia pozwalającego na rozpoznanie jej kształtu. Kolory systemów dają pogląd na stopień zamieszkania i odkrycia galaktyki. Na szaro oznaczone są układy nie znane graczowi.

Raport wywiadu

Raport wywiadu

Jeden z wielu rodzajów raportu wywiadu. Zwiększa znajomość systemów w galaktyce, co potem widać m.in. na mapie. Ten konkretny raport pomaga w znalezieniu niezamieszkałych planet do kolonizacji.

Widok floty

Widok floty

Szczegóły floty, miejsce gdzie można jej wydawać rozkazy. Jest też przegląd okrętów należących do tej floty.

Szczegóły modelu okrętu

Szczegóły modelu okrętu

Kliknięcie w ikonkę typu okrętu (nie tylko na tej stronie) wyświetla dokładne szczegóły dotyczące tego modelu.

Lista flot

Lista flot

Przegląd powołanych flot, grup flot oraz okrętów pozostających w rezerwie. Szybki dostęp i podgląd aktualnych zadań.

Skan systemu

Skan systemu

Każdy system można zeskanować, aby rozpoznać, co się w nim znajduje. Najechanie na obiekt powoduje wyświetlenie dokładniejszego opisu (po lewej stronie).

Skan z ruchem flot

Skan z ruchem flot

Skan systemu podaje również pozycje flot, a jeśli floty są w ruchu można zobaczyć ich obecną pozycję oraz wektor ruchu. Po lewej szczegóły zaznaczonego obiektu.

Edytor modeli okrętów

Edytor modeli okrętów

Wszystkie okręty składają się z modułów, każdy moduł ma realny wpływ na zachowanie okrętu - w ruchu, w walce, itp. Modele można budować od podstaw lub modyfikować istniejące.

Widok osoby

Widok osoby

Widok szczegółów osoby z kadry. Każda ma szereg umiejętności, w tym unikalne. Kadra może przenosić i uaktywniać Relikty.

Lista osób

Lista osób

Przegląd osób pozostających na służbie. Każdy może wykonywać inne zadanie, ale nie każdy będzie doskonałym kupcem albo pilotem.

Wiadomości z Imperium

Wiadomości z Imperium

Otrzymane wiadomości z odpowiednim podziałem na kategorie. Można również wymieniać wiadomości między graczami.

Przegląd informacji

Przegląd informacji

Przegląd to strona startowa. Znajdziesz na niej doniesienia ze swojego Imperium, pogrupowane według kategorii, a także różne ciekawostki z życia Galaktyki. Pozwala dotrzeć do danych nie dostępnych gdzie indziej.

Powiadomienia

Powiadomienia

W grze jest wiele rodzajów powiadomień, podzielonych na kategorie. Powiadomienia mogą być przekazywane przez wiadomości, przez wyskakujące okienka, ale także na adres email podany przez gracza.

Badania

Badania

Badania są podzielone na ogólne technologie oraz konkretne kierunki. Laboratoria badają wybrany kierunek, a nowe badania odkrywane są w miarę rozwoju. Istnieją też technologie, które można zdobyć jedynie od Piratów.